Resim Özel Ders

Okuma Süresi: 3 dakika

Resim dersi genelde kolay olarak düşünüldüğü için resim özel ders alma konusunda birçok kişi yanılmaktadır. Çünkü resim yapabilmek için sadece yetenek yeterli değildir. Aynı zamandar resim konusunda teknik bilgi sahibi olmak da son derece önemlidir. Geçmiş senelerde imtihan hazırlığı çalışması yapan ve öğrencilerini başarıya ulaştıran onlarca üniversiteli öğretmenden veya mezun olmuş ve göreve başlamış bir resim öğretmeni ile anlaşıp anında derse başlayabilirsiniz.

Resim Özel Ders Veren Öğretmenler

Uzman Adı Mesleği İletişim
Osman I. Resim Öğretmeni

Sitemizde profili yer alan üniversiteli öğretmenlerin bir çoğu İngilizce özel ders gibi alanlarda verebilmekte ve öğrencinin akademik başarısına katkıda bulunabilmektedirler. Resim özel ders ders alabilmek isteyen öğrencilere aldığı eğitimler önemli faydalar sağlamktadır. Okuldaki resim dersinde desteğe gereksinimi olan öğrencilere verileri taze olan ve resim sanatı nasıl öğrenilmeli sorusuna cevap vermiş üniversiteli öğretmenler destek olabilmektedir. Öğrencinin ihtiyacına göre resim özel ders verebilen üniversiteli eğitmenleri sitemizden bulabilir ve kısa süre içerisinde ders almaya başlayabilirsiniz. Sitemizde çocuklara ve yetişkinlere yönelik veyahut sınava hazırlık özel resim dersleri verebilen üniversiteli ve mezun öğretmenler de yer almaktadır.

resim özel ders

 

Resim Özel Ders Faydalı mı?

İlerleyen sürede resim öğretmeninin gayretleri ile birlikte birçok kişi resimde başarılı olmaktadır. Resim özel ders talebinde bulunduğunuz takdirde sitemizde kayıtlı öğretmenler en kısa süre içerisinde size dönüş yapacaktır.

Kişiye Özel Resim Dersi

Güzel sanatlara hazırlık adımında kişiye özel resim dersi alabilirsiniz. Üniversiteli ve mezun resim öğretmenleri öğrencilerinize evinizde resim özel ders sunarak hem akademik destek olurlar hatta tutum ve davranışlarıyla onlara iyi birer rol model olurlar. Bazı öğrenciler yavaş öğrendikleri ve mühim bulmadıkları verileri normalden daha tez unuttukları için düzenli ve sistematik destek vermek gerekmektedir. Bu süreçte de resim dersi onlara destek olabilmektedir.

Çocukların eğitici ve öğretici aktiviteler yapmasına yardımcı olan resim öğretmenleri çoğu zaman üniversite öğrencileri olabilmektedir. Çocukların sosyal olması bakımından resim özel ders en en elverişli seçenektir. Hayal gücünü dışarıya yansıtmak isteyen her insana yönelik ders resim dersleri tavsiye edilmektedir. Resim özel ders her yaş grubuna yönelik olup ders saatleri kişiye uygun olarak planlanmaktadır. Bazı kişiler uzun uzun anlattımlar sonucunda, bazıları da sadece çizerek veya görerek öğrenir.

Sınavlara Hazırlık Özel Resim Dersi

Güzel sanatlara ilgisi olan kişiler küçük yaşlardan itibaren özel resim dersi alabilirler. Liselerden mezun olanlar ya da 2 yıllık üniversitelere sınavsız girenlerle birlikte 1 – 2 yıl yetenek sınavlarına girmek için hazırlık kurslarına gidip 4 senelik üniversiteler girmeye çalışanlar her aşamada özel ders alabilmektedir. Sınavdan asgari başarıyı elde edebilmek adına hazırlık yapan adayların resim özel ders almaları yahut bir resim kursuna yazılıp düzenli ders takibi yapmaları gerekmektedir. Genel olarak çizim bilgisi ve yeteneği imtihan hazırlık formatında gerçekleştirilen resim dersleri hedefe hizmet etmektedir. Hobi ya da sınava hazırlık olarak resim özel ders uygulaması değişiyor. Yaş grubu fark etmeksizin ders alabilir, deneyim sahibi bir sanat eğitmeninden ister güzel sanatlara hazırlık ya da hobi dersleri talep edebilirsiniz.

Resim Yetenek

Resim özel dersleri sırasında resim tekniklerini öğrendikçe kabiliyet açığa çıkar ve resim yapar iken zorlanma söz hususu olmaz. Öğretmenler öğrenciyi yeteneklerine göre daha başarılı tanıyıp yönlendirebilirler. Böylece kişinin beceri potansiyelini meydana çıkartıp ona göre yön verilebilir.

Görsel Sanatlar Özel Ders

Resim özel ders sürecinde kadın figürü artistik çizim gibi bir çok konuda teknik bilgiler verilmektedir. Bilgisayarda teknik çizim, resim özel ders konusundan bağımsız bir konudur.  Bu nedenle bilgisayarda kadın figürü artistik çizim gibi konularda özel ders almak isteyenlerin buna göre başvurması gerekmektedir. Çünkü bir çok öğrenci güzel sanatlar moda ve tekstil tasarım sınavına hazırlanmaktadır ve hem elde çizim hem de bilgisayarda çizim dersleri almak isteyebilmektedir. Sahne sanatlarında yaratıcı drama ve tiyatro; Bir katında ise resim atölyesi.

Resim Özel Ders Bilgileri

Özel ders verenlerin hangi alanlarda özel ders verdiği siteyi kullanan herkes tarafından görülebilir. Resim dersinin zor olarak algılanmasının altında yatan asli sebep öğrencinin öğretmeniyle uyuşamaması ve temel bulguların kusuru sayılabilir. Hizmet veren üyelerin verileri kendileri profillerinde belirtmediler ise hizmet talep edenlerle paylaşılmaz. Kullanıcı tarafından verilen bulguların doğru ve hatasız olması kullanıcının sorumluluğundadır.

Yaşadığımız çağda sanat ve resim çok mühimdir. Fakat teknik anlamda eksik bilgiler ile birlikte resmi öğrenmek ve beğeni alabilmek olası değildir. Resim ve sanat öğrenmekte asıl gaye hayaldekini yansıtabilmektir. Sitemizdeki resim öğretmenlerinin verdiği eğitimler ile birlikte öğrenmek istediğiniz mevzu hususunda bütün detayları size en kaliteli yöntemler ile birlikte aktarılacaktır. Öğrencilerin resim dalında ne öğrenmek istediğini ve ne öğrenmesi gerekliliğini analiz ederek ona göre plan program yapan resim öğretmenleri öğrencinin yeteneğini açığa çıkaracaktır.

Add Comment