Çatı Akması Tamiri

Okuma Süresi: 5 dakika

Çatı akması onarımı ve çatı akması tamiri bir çok ilçede özellikle kış aylarında sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunun çözülmemesi durumunda daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Evinizde ya da iş yerinizde çatı akması sorunu yaşıyorsanız çatı ustalarına ulaşıp sorunu çözmeniz gerekmektedir.

Çatı Akması Tamiri Yapan Çatı Ustaları

Uzman Adı Mesleği İletişim
Hüseyin A. Çatı Ustası
Ercan M. İnşaat Ustası

çatı akması tamiri 2

 

Çatı Akması

Çatı ustaları akustik dinleme aygıtları ile birlikte çatı akması tespiti yaparlar. Bunun sonucunda da çatı akması tamiri yaparlar. İşinde iyi olan olan çatı ustaları sorunun kaynağını teşhis edip sizleri bilgilendirir. Sorun su tesisatında ise hiçbir yere zarar vermeden sorunu teşhis etmek önemlidir. Bunu için su kaçağı tespiti yapan su tesisatçısı ile iletişime geçin. Cihazla yapılan çalışmalar neticesinde tavandan akmakta olan suyun kaynağı teşhis edilir. Sitemizden servis talep ettiğinizde çatı ustası ve su tesisatçısı çatı akmasının sebebini teşhis ederek onarımını yapacaklardır.

Termal araştırmada çatıdan su akıntısı teşhis ediliyor. İşinde uzman, tecrübeli çatı ustaları ve su tesisatçıları su kaçaklarını kısa süre içerisinde teşhis etmektedir. Ve teşhis sonucunda çatı akması tamiri yapmaktadırlar. Su sızıntısının kaynağı teşhis edilip engellenmelidir. Gelişen teknoloji ile birlikte birlikte çatı akması tespiti işlemi kısa bir süre içinde  gerçekleştirilebilmektedir. Yani çatı akmasına kesin çözüm mevcuttur.

Çatı ustaları gerek gördüğü takdirde PVC borusunun içini kamera ile birlikte kontrol ederler. Böylece sorununuzun kaynağını bulabilir. Robot aygıt ve kameralı görüntüleme cihazı ile birlikte yağmur olukları mutlaka denetlenmelidir. Kırık bölümler, çatlaklar ve metal tabanlar için plastik tabanlar de denetlenmelidir. Tıkanıklığı açtıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı ile birlikte mutlak surette denetlenmelidir. Dere ek yerleri ve delikleri kontrol edilip onarılmalıdır. Kırık kiremitler denetim ederek varsa değiştirilmelidir. Çatı ustaları, çatı akması tamiri çalışmalarında müşteri memnuniyetini hedeflemektedir.

çatı akması tamiri 4

Sızan çatının ortak türlerinin fazlasını bulmak ve onarmak için birtakım zahmetsiz ipuçları bulunmaktadır. Kar erimesi ve çatının daha soğuk kenarlarına çarptığında su donarsa bir buz barajı meydana gelebilir. Bir naylon torba iniş borusunun ağzını tıkayıp dayanıklı çatının akmasına sebep olabilmektedir. Çatının onarımı gecikirse hasarın büyüklüğü zamana bağlı olarak artarak sürmektedir ve çatının komple tekrardan yapılması gerekir. Bu da maliyeti fazlasıyla artırmaktadır.

Kışın ağır şarlarına ve karın ağırlığına çatının uzun seneler dayanması için çatı onarımı ihmal edilmemelidir ve en kısa vakitte yapılmalıdır. Çatıda su kaçağı mı bulunmakta yoksa çatı su akıtıyor mu bilmiyorsanız mutlaka işin uzmanına danışmalısınız. Böyle sorunlar su kaçağı temiz su borusunun çatlamasından ve pimaş borusunun kırılmasından kaynaklanabilir.

çatı akması tamiri 3

 

Güvercin atıklarından kaynaklanan tıkanmaları olabilir. Bunları önlemek için havalandırma ve eteklik ve yağmur olukları etrafında çatı temizlenmelidir. İhmal edilmiş, oldukça eskimiş ya da hatalı inşa nedeniyle sıkıntı çıkaran çatıların yıkılarak tekrardan yapılması en doğrusudur.

Bulunduğumuz mevsim çatılarınızın tamiri için en ideal zamanlardan birisidir. Maddi yönden olduğu dek görsel yönden da oldukça mühim olan çatı tamiri en kaliteli şekilde yapılmalıdır. Çatı akması tamiri hususunda deneyimli olan çatı ustaları size yardımcı olacağından ötürü mutluluk duymaktadır. Çatınız ile alakalı bütün sorununuzu ve yağmurda su akıtan çatılarınızın onarımı için en iyi çatı ustaları hizmetinizdedir.

Çatı Onarımı

Çatı ustaları, çatı akması tamiri ve bakımında kapsamlı çözümler geliştirmektedir. Örneğin çatılarda tamir gereken ya da baştan üretilmesi gereken alanlar için çatı ustaları en iyi çözümü bulup uygulamaktadırlar. Bir profesyonel yardımı ile birlikte çatınız eskisinden daha sağlam bir hâl alacaktır. Çatı sızıntısı onarımı ekseriyetle kaliteli işçilik ister. Çatı katına su sızmasa bile dış cephenin duvarına sızdığında bu da çok büyük bir sorun olacaktır.

Kaliteli çatı yalıtım malzemeleri ve kaliteli çatı ustası işçiliği ile birlikte sıkıntısız çatı onarımı gerçekleştirilebilir. Tespit işleminden sonra çatı ustası, çatı akması tamirini yaparak müşteriye teslim eder. Sitedeki çatı ustalarının verdiği hizmetler arasında tadilat ve onarımın yanında dekorasyon işlemleri de mevcuttur. Çatı ustaları, çatı akması tamiri sırasında çatı uygulamasında dikkat edilmesi gerekenlere uymalıdır

Çatı Ustası Arıyorum

Çatı ustası arıyorsanız zaman kaybetmeden çatı akması tamiri konusunda sitemizdeki çatı ustalarına ulaşın. Böylece çatı akmasına kesin çözüm bulabilirsiniz. Çatı akmasına basit çare yollarından bir tanesi yağmur oluğu tıkanıklığını açmaktır. Fakat bu yeterli olmazsa çatı ustası çağırmanız gerekebilir.

Çatı akması tamiri konusunda size yardımcı olabilecek birçok çatı ustası bulunmaktadır. Sitemizden bu çatı ustalarına telefonla ulaşarak kendilerinden bilgi alabilirsiniz. Aksi takdirde çatı akmasına kesin çözüm bulmak zor olabilir. Bu yüzden çatı akması onarımı mutlaka çatı ustalarına yaptırılmalıdır.

Suyun çatıdan geldiği net bir biçimde meydana çıktığında da yalıtım yapan bir çatı ustası bulunarak tamiratın yapılması gereklidir. Çatılarda yaşanan çatı akıntıları daima izolasyon sebebiyle oluşmaz. Yağmur olukları gizli oluk ise izolasyon ile birlikte kaplanır ve çatı akması tamiri kaçınılmaz bir hale gelebilir. Uygulama yaptığımız dallardan biride izolasyon sistemleridir. Çatı izolasyonu ve su yalıtımında daha bir son derece ayrıntıya ekonomik ve estetik çözümler oluşturmaktadır. Binaların inşası sırasında uygulanana izolasyon işlemi buna verilebilecek ilk örnektir. Bina dışına yapılan izolasyon sayesinde daireler kısmen soğuktan ve sıcaktan etkilenmezler.

Çatı izolasyon uygulama işlemi için en güzel ve en sağlıklısı membran izolasyon sistemidir. Bunun için Çatı Membran Uygulama sayfamıza bakabilirsiniz. Çatılar ısı izolasyonunda da mühim rol almaktadırlar. Yağmur sularının toplanıp pimaş borulara giden dererenin ya çinko delinmiştir ya da izolasyonu iyi yapılmamıştır. Kiremitle iletim, çatı kiremit altına su izolasyonu serilerek çatının uzun seneler korunması sağlanır.

Mutlaka ısıs ve su yalıtımı uluslararası normlarda yapılmıştır. Binaya yukarıdan gelebilecek su ve suyun zararlı etkilerinden korumak gerekir. Suyun tahliyesini sağlamak için su yalıtımı malzemeleriyle birlikte yapılan uygulamalara çatı su yalıtımı denir. Çatı eğiminin %1 üzerinde olması halinde tek kat 4mm arduvazlı membran kullanılırsa su yalıtımı ve çatı kaplaması tek bir ürünle çözülebilir.

Çatı Akması Onarımı

Çatı akmasını önlemek için su yalıtımın güzel ve kaliteli yapılması ve çatı akması onarımı net çözümdür. Çatı yalıtımı hem çatı katını soğuktan korur hatta kaplama kalitesiz olsa bile suyu geçirmesini engeller. Yüksek teknolojik özelliklerinden dolayı her türlü yalıtım ve zemin kaplama ürünü yerine tek başına kullanılabiliyor. Karkas üstüne su yalıtımı yapılarak kiremit kırılsa dahi çatının içerisine su alınması önlenir. Saçların baca ile birlikte birleşim yerlerine poliüretan su yalıtım malzemesi gerçekleştirilir. İzoder çatı altlarında yapılacak yalıtımı 20 cm olarak belirlemiştir.

Tesisat incelenirken kameralı su kaçağı teşhis cihazı kullanılır ve giderin içi incelenir. Terastan sızan su giderle alakalıysa problem olan bölge teşhis edilerek değişim uygulanmaktadır. Bunlardan bazıları izleme gazı enjeksiyonu ve termal kameralı tespittir. Termal araştırmada çatıdan su akıntısı teşhis ediliyor ve çatı akması tamiri yapılıyor. Tecrübeli çatı ustaları ile birlikte su kaçaklarını kısa süre içerisinde teşhis etmektedir. Su sızıntısının kaynağı teşhis edilip engellenmelidir. Tespit işlemi gerçekleştirdikten sonra onarımı yapılarak müşteriye teslim edilmektedir. Kiremitler ilk iki sıra çakılır daha daha sonraki döşemlerde iki sırada bir çakılma işlemi gerçekleştirilir.
Kış aylarında en üst katta oturan insanların evine yağmur suları girebilme olsılığı son derece yüksektir. Çatının kurulumunda teknik olarak bir sorun yoksa bozuk ve yağmurda su akıtan kısımların tamiri gerekebilir.

Alanında profesyonel çatı ustaları sorunlarınızın kaynağını teşhis ederek sizi bilgilendirecektir. Sitede bilgileri yer alan çatı ustaları kaçağı teşhis etmek için akustik dinleme aygıtlarını kullanırlar.

çatı akması tamiri

 

Çatı Akmasını Önlemek

Oluk temizleme işlemlerini asgari olarak senelik bazda çatı akması tamiri yerine çatı bakımı yapılmalıdır. Ağaçlar yağmur olukları ve iniş boruları tıkanma düşmüş yaprakları ve yıkıntı önlemek için çatı üst yerinden kesilmiş tutulmalıdır.

Add Comment